Jeśli masz pytania, kliknij przycisk i napisz do nas za pomocą prostego formularza kontaktowego. Odpowiemy tego samego dnia.
Blog
Wsporniki do tarasów wentylowanych
Nierówne podłoże utrudnia wykonanie tarasu i jego odpowiednie wypoziomowanie (a niepoprawnie przeprowadzone poziomowanie może z kolei skutkować problemami z odprowadzaniem wody czy nieestetycznym wyglądem całej konstrukcji). Istnieją jednak sposoby na to, by podnieść zewnętrzną posadzkę oraz zapewnić jej właściwy poziom. Do takich metod należy m.in. wykorzystanie specjalnych wsporników do tarasów wentylowanych. Czym one są i w jaki sposób należy je stosować?
Deski tarasowe kompozytowe
Funkcjonalny i estetycznie wykonany taras może upiększyć dom, jak również podnieść komfort mieszkańców. To miejsce umożliwiające spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a ponadto oferujące stabilną przestrzeń do ustawienia mebli, roślin, ozdobnego oświetlenia, dekoracji zewnętrznych czy innych dodatków. Jeżeli ma spełniać swoje funkcje, musi być jednak wykonany z trwałego, estetycznego materiału, odpornego na czynniki atmosferyczne i łatwego w utrzymaniu. Warunki te spełniają deski tarasowe z kompozytu. Sprawdź, jakie korzyści przynosi wykonanie z nich tarasu.
Zalety stosowania winylowych podbitek dachowych
Podbitka dachowa, zwana także podsufitką, to jeden z wielu, a przy tym niezbędny element prac wykończeniowych w obrębie dachu. Zabezpiecza ona części wychodzące poza bryłę obiektu przed działaniem wilgoci oraz nagłymi zmianami temperatury. Klasyczna podbitka drewniana wymaga jednak regularnej impregnacji, dlatego dbając o trwałość i wygodę mieszkańców, warto sięgnąć po wariant winylowy. Jakie zalety ma podsufitka z materiałów syntetycznych?
Renowacja pokryć dachowych wykonanych z papy
Dachy z papy, które stosowane są w zakładach przemysłowych, domach czy wielu innych konstrukcjach budowlanych, wymagają regularnego kontrolowania ich stanu. Najczęściej takie oględziny przeprowadza się raz na rok lub dwa lata. Jeżeli zostaną podczas zaobserwowane jakiekolwiek uszkodzenia, należy podjąć działania mające na celu przywrócenie powierzchni pełnej sprawności oraz trwałości. Na czym polega i jak przebiega renowacja papowych pokryć dachowych?
Poradnik montażu pap zgrzewalnych – zasady ogólne
Odpowiednia hydroizolacja obiektów użytkowych i mieszkalnych przekłada się na wytrzymałość elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo rozwiązanie to pozwala uniknąć przeciekania w okolicach dachu czy podtopienia pomieszczeń poniżej linii gruntu (np. piwniczek). Jednym z rozwiązań, które ma szerokie zastosowanie we współczesnym budownictwie, są papy termozgrzewalne. W jaki sposób korzystać z tego materiału?
Zalety montażu gontów bitumicznych
Gonty bitumiczne to materiał dachowy, który zyskuje coraz większą popularność na rynku budowlanym. Wybierając ten rodzaj pokrycia dachowego, warto wiedzieć o jego licznych zaletach. W niniejszym artykule przedstawimy trzy główne aspekty, które przemawiają za wyborem gontów bitumicznych jako idealnego rozwiązania dla Twojego domu.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze papy do izolacji dachu?
Wybór odpowiedniego materiału na dach może być sporym wyzwaniem, ponieważ wpływa nie tylko na komfortowe życie, ale też na wartość domu. Dlatego warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę przy wyborze papy do izolacji dachu, która cieszy się w Polsce dużym uznaniem ze względu na swoją trwałość, prostotę montażu i korzystną cenę.
Drewno, PVC czy blacha? Jaki materiał wybrać na podbitkę dachową?
Dach to bardzo ważny element każdego budynku. Jego część stanowi podbitka (podsufitka), która montowana jest od spodu okapu dachowego. Podstawową funkcją, którą pełni, jest ochrona m.in. przed przedostawaniem się do wnętrza budynku ptaków i insektów, a także ochrona przed niską i wysoką temperaturą oraz zawilgoceniem. Jaki materiał wybrać na podbitkę dachową? Podpowiadamy.